All the Lonely People - ÚVOD

20. december 2014 at 15:10 | Yaraki |  Dílovky


.

All the Lonely people aneb realita světovládných plánů přespříliš záporných postav jednoho originálního univerza.
.


.

Tak a je to tu zas. Nová dílovka. Jako by jich na světě nebylo dost i bez mého přispění... Ale což, staly se už i horší věci než sepsání jedné "protiproudné" povídky. Navíc tohle téma mi leželo v hlavě už moc dlouho, zabíralo moc místa a kradlo mi přespříliš pozornosti. Koneckonců už na prologu je poznat ona hektičnost a objemnost dat, které se snažím zaznamenat. Nenechte se ale zmást - posléze je to všechno ještě mnohem složitější :D

Abych to nějak shrnula, mé pohnutky, stejně jako většina významných objevů, vycházejí z jednoho opileckého prozření.
V opojném objetí vodky s džusem mě jednou napadlo, že jsem nikdy neviděla/nečetla příběh z pohledu záporáka. Znáte to - klaďas, nejlépe středoškolský atlet, jednoho krásného rána zjistí, že je nadán nějakou nadpřirozenou schopností: jeho starý mentor zemře, ale stačí mu předat část informací, které on, s pomocí krásné ženy a odvahy, uplatní při závěrečném bossfightu, který jeho záporný oponent sice geniálně naplánuje, ale v poslední chvíli naprosto nepochopitelně posere. A já si říkám - proč? Co celou dobu ten nešťastný, po moci toužící jedinec dělal, že vše nenaplánoval lépe? Koukal na ordinaci? Chodil do fitka? Balil angličany v Bukowskim?

Chci vědět, čím se tenhle druh sexy záporáků zabývá, proč dělá to co dělá (bez klasického klišé "žene mě touha po větším dobru/pomstění rodiny..."). Chci tuhle povídku prostě věnovat všem záporným postavám, co nedostaly adekvátní prostor, co se zachovaly hloupě jen aby klaďák vyhrál a co byly záporné tak nějak z podstaty - protože mít neomezenou moc je přece super, ne?
.


.

Díly

naleznete normálně v rubrice "dílovky", jsou sice mírně přeházené, ale myslím, že to by vám problém dělat nemělo, přimárně protože na sebe navazující číselně a mají na sebe vzájemně odkaz i v textu.
Začnětě, prosím, prologem.
.

Postavy

aneb ti, co se tváří zajímavě a jejich znalost vám pomůže ve snazší orientaci.
.
.
.
 

4 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.