Chlapi a vlasy, aneb když je i PROČ?! slabým výrazem

25. february 2015 at 17:44 | Yaraki |  Stuff and Things
Chlapi a vlasy. Mít či nemít, to je oč tu běží...

Další z těch článků/témat, jež vám podle a zákeřně uvíznou v hlavě a vy je z ní nevytlučete ani palicí. Z palice palicí. Heh...

Ohledně účesů a vzhledu herců/postav/chlapů obecně jsme s Amber, Itami, Akou a spoustou dalších již svedly nepřeberná množství epických fightů. A přestože mé osvícené názory na mužskou krásu bývají povětšinou na straně prohravší, nepochopené, za myšlenkou, jež vám nyní představím si prostě a jednoduše stojím.

Překvapivě jako vše za poslední měsíc, mě k činům přesvědčil seriál Supernatural - vyskytuje se v něm totiž jeden ideální reprezentant fenoménu dlouhovlasých herců/postav - o tom ale až později.

Pro úvod, přiznejte si to, děcka, na ošklivý lidi nikdo nekouká. Jasně, máme na světě sem tam nějakého Cumberbatche Cucumberbitche, Simona Pega a Normana Reeduse, kteří nejsou ani zdaleka tak hezcí jako charismatičtí, ale obecně řečeno, nikdo se nechce koukat na průměrný, nudný zástupce našeho živočišného druhu. Proto nejsme herci všichni, že. Dlouho jsem žila v tom, že zásadním prvkem vzhledu muže je výška, oči, ruce, tvar nosu, rty... Vlasy? ty byly upozaděné v té "holčičí" části mé mysli, protože přece nejsou podstatné. Omyl.

Jedním z tajemství mužské krásy jsou bez keců dobře sedící lokny. Nejde jen o jejich celkovou existenci, počítám sem i to, zdali barva, délka, střih a úprava vlasů prostě "patří" k postavě, době, charakteru. To totiž bývá dosti problém. Že je to celé kravina? Tak se zamyslete. Kolikrát vám někdo ve filmu připadal jako naprostý božan a při sjíždění jeho civilních fotek před vámi najednou stál obyčejný třicátník s divně vykulenýma očima a moc ostrými lícními kostmi?

Nekecejte, stalo se vám to určitě mockrát. Leda že byste nebyli stalkeři jako já. Ale upřímně, kolik normálních osob na tenhle blog zavítá? Tak vidíte. Takže se držte, protože se na vás chystám vybalit pár umrtvujících, fandom vraždících faktů.

Případ první aneb jak jsem přišla o dětství a iluze, čili Aragorn / Viggo Mortensen

Viděli jste Pána Prstenů? Ale notak, je to přece jeden z nesporných pilířů moderní kinematografie, ať už máte či nemáte rádi fantasy. Při druhém shlédnutí (první pro mě bylo natolik kulervoucí, že jsem vzhledy všech snad krom Stromovouse měla silně na párku) jsem měla docela seriózní crush na Aragorna. Ale notak. Hraničář? Statečný a odholaný, věrný a nesobecký muž, decentně zaházený prachem cest a střívky nepřátel, co se oháněl mečem líp než lopatky rotační turbíny Orlíku za plného provozu. Byl to frajer. Skoro stavěnej na nachystání uzenáčů.


A tenhle polopůh a Hustokrál všech nosorožců se po natáčení prostě sebral, smyl flek z nohavic (dalo by se), uložil meč do poličky nad umyvadlem (dalo by se), opustil milovanou elfku a Gondorský trůn (s přivřenýma očima) a ostříhal se a odbarvil. Ne, to prostě nedáš.


Je vůbec možný, že je v těhle dvou - Viggovi s Aragornem takový rozdíl jen vinou účesu? Je. A mě nezbývá než se ptát - Proč?!

Případ druhý aneb proč je Ospalá díra doopravdy děsivým seriálem, čili Ichabod Crane / Tom Mison

Abych se ale jen nehrabala v historii - nedávno jsem neměla do čeho rýpnout a napadlo mě dosmolit nárameníky, co mi leží na stole už měsíc a půl. Krom mořidel, rydel, nožů a nůžek, raznic a děrovaček, dratve a dalších píčovineček, se tato má bohulibá činnost nikdy neobejde bez nějakého odlehčeného, na sledování nenáročného seriálu, jež je *ano tohle je pauza na kamenování* v češtině, abych se na něj nemusela vůbec soustředit. Tak jsem se dostala k Ospalé díře, kterou momentálně vesele vysílají na Coolu. A řeknu vám - hlavní hrdina na mě působil jako vyloženě libový kousek.


Takže jsem se dala do výše zmíněného stalkingu. Nebyl to dobrý nápad. Nemám tušení, kde udělali soudruzi z NDR chybu, ale rozhodně se stala a to ne malá. Jakože vážně? Na kačera? Já vím, že vlasy alá Sever proti Jihu teď moc neletí, ale přece jen... dobrovolně se takhle "ztuctovatět"?

Případ třetí aneb přesně proto miluju Deana Winchestera, čili Sam Winchester / Jared Padalecki

Ano, uznávám, tohle není ani tolik otázka herec/postava, ale nemohla jsem nezařadit už jen protože Jared Padalecki stejně neexistuje a Winchesterovi jen prostě přišli na dokonalé krytí.
V tomto případě jde o jakýsi reverse problém - malý Sammy, v době kdy byl ještě víc Deanův bezbranný bitch-bratříček a míň husto-OP-démon-Ruby-klátič-hadra, míval krátké vlasy. Neříkám, že na ježka, ale kratší, takovou tu veselou čupřinu. Chápu, že na loveckých cestách měl většinou větší problémy (hořící přítelkyně, duchové co otevírají lidský hrudník jako konzervu, andělé vypalující oči, démoni, co hází sexy starší bráchy do pekla apod), ale pro mě bude Sammyho "prodloužená" stejně vždycky symbolem morálního úpadku.


Navíc jako by si nemohl půjčit strojek od bráchy, že jo - Dean zvládá být hezky udržovaný už deset sérií. I v pekle, děcka - takže sorry Sammy, ale "saving people, hunting things" není omluva.

Případ čtvrtý aneb The Walking Beard, čili Rick Grimes / Andrew Lincoln

Vzpomínáte, jaký to v Lásce nebeské býval pohledný, milý chlapík? And Raven says "nevermore!"
Jasně, je apokalypsa. Zombíci a tak, mrtě kentus, ale proč, proboha proč si to Rick nemůže upižlat nějakým lebkozhoubným tesákem, to nepochopím. Že symbolika úpadku společnosti? Beznaděje? Co symbolika mého klidného spánku, to vám nic neříká? Ať mi nikdo netvrdí, že mu to nezavazí v běžném životě, že by to neoholil nožem, co křápne lidské lebky jako vlašák. Tuhle si šerif Grimes celý díl vysedával u silnice a zíral do beznadějna, mluvil o smrti a utrpení a proflákal odpoledne, během nějž si mohl pohodlně zastřihnout svůj neopečovávaný vous. Některým z nešťastných křovinořezů, jež jistě leží už rok ladem.


To samé Daryl. Ano, kluci, jste sice hustopáni, ale sakra, stačí, že jste se rok nemyli, nemohli byste to aspoň trochu vyrovnat jinými formami péče o zevnějšek? To vám to nepadá do očí, do jídla... všude? Maggie byla sakra vychytralá žena, když si na apokalypsu nabrnkla asiata. Glenovi dva milimetry za rok se dají snést. Myslím fousy. Fuj na vás.

Tak to by bylo z těch "nejzjevnějších". A abyste neřekli, že jsem necita, křivdící nevinným porostům hlav a tváří, přidávám Castiela s knírkem a hrdě a bez okolek potvrzuji, že je nesmírně fluffy.

 

2 people judged this article.

Comments

1 Amber Amber | 25. february 2015 at 17:59 | React

Myslím, že Castiel je výborná tečka nakonec k jakémukoliv tématu :) ale jinak naprosto souhlasím, neuběhne den abych neprosila vyšší nadpřirozené síly (protože prosté být Bohem na to fakt nestačí) aby se Rick a Darryl ostříhali a oholili (ačkoliv menšímu strništi u chlapů vyloženě fandím). Tak celkově jsem zjistila, že u chlapů mi víc vyhovuje kratší sestřih, ale chápu že je to hlavně otázkou individuálního vkusua jak u koho, protože holky, přiznejme si, která z nás nebyla zamilovaná do Aragorna? S čím ale s tebou musím trochu nesouhlasit je Jared "Sammy" Padalecki, protože ačkoliv je ta jeho lví hříva občas trochu vtipná, pořád je to lepší než to, co měl na hlavě když hrál v Gilmorových děvčatech :D (prosím vygoogli si)

2 Yaraki Yaraki | Web | 26. february 2015 at 16:28 | React

[1]: ne! NE! To nechceš :D sakra, co mu to udělali? Kde byl Gondor když se tohle dělo? :D Boha jeho :D Amber co jsi to za Boha, že nebráníš takovýmhle... takovýmhle... ne :D to nedám :D

3 panda panda | Web | 27. february 2015 at 13:25 | React

já můžu říct na to jen jediné: DLOUHÝ VLASY RUUUUUUUUUUULZ!!!! :D :D :D

4 Yaraki Yaraki | Web | 27. february 2015 at 16:35 | React

[3]: ty seš aspoň objektivní protože ses za vlasatýho vdala, že jo :D

5 sunny sunny | 2. march 2015 at 22:51 | React

Jo, s Viggem máš naprostou pravdu :D Můj serious crush na Aragorna se ale projevuje i po letech :D

6 Yaraki Yaraki | Web | 2. march 2015 at 23:39 | React

[5]: jo, to je nás víc, jen to někteří rpostě nepřiznáme <ponuré odkašlání> :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement