Galavant - recenze

5. february 2015 at 22:30 | Yaraki |  Seriálové, anime a komixové recenze
Proč člověk nedokáže ocenit klid, stálost a neměnnou krásu starých seriálů? Proč jen pořád hledá, nenasytně baží po nových věcech? Proč vysedává za kompem a místo aby dočkal konce midseason breaků, vrhá se stále znovu a znovu do neznáma?


..... ehrm... jo, už se začínám rozvzpomínat proč.

Skoro bych řekla, že už mám v hlavě jasnej důvod. Ten důvod má jméno - Galavant.


Název seriálu: Galavant

Obecné: Komedie / Muzikál (USA, 2014), zatím 1 série (8 x 20 min)
Režie: Chris Koch

Primární pohnutka (jež mě vedla k prvnímu shlédnutí): Helča řekla Akai... nebo Akai řekla...? Whatever - nějak se na nás vrhla dlouhá chvíle během šití kostýmu Kapitána - padlo jméno Galavant a už to jelo.

Proč seriál sledovat: je to prdel. Neskutečná. Řemeslně dobře udělané, krátké díly mají spád, písničky chytlavé, hlavní charaktery zábavné a Gale je jedním slovem nádherňajs. Jakože vážně, koukněte na to.

Varování: může obsahovat drobné spoilery - ale opravdu jen maličké, vážně nevyzrazuji žádná ztěžejní tajemství.


Představte si příběh hrdinský tak, že vám bude krev tuhnou v žilách, oči slzet a nožky se zběsile klepat (od sebe) - tak to je Galavant - příběh jednoho epického, statečného, hrdého a krásného muže, který ztratil slávu, milovanou ženu i vůli žít. Dostalo se mu však druhé šance a on ji využil beze zbytku. Se svým věrným panošem a krásnou Valencijskou princeznou vyrazil na cestu plnou nástrah a hrůz aby dostál své pověsti rytíře a osvobodil dámu v nesnázích.
Zní to tvrďácky, není-liž pravda? Taky trochu klišoidně, že? A rozhodně byste nečekali, že půjde o muzikál. Paradoxně vtipné je to tím, že nejde o parodii na muzikál, ale velice dobře udělaný muzikál parodující vkusně a zábavně všechny typické hrdinské příběhy středověku. A jde mu to výtečně. Musím beze studu přiznat, že jsem neviděla tak krásnýho chlapa, který by nepůsobil teple a zpíval jako rezervní Kristus. Koneckonců všichni účastníci téhle show jsou výbornými zpěváky, navíc vybrané hlasy krásně ladí jeden s druhým, takže je radost poslouchat všechny přítomné písně.
Zpěv ale není ten hlavní důvod proč se na Galavanta kouknout. Nejúžasnější je totiž ten suchý a zároveň krásně infantilní humor, který dle mého vůbec nezkouzává do hlubin trapnosti, ale drží obecenstvo v příjemném rozjaření po celou dobu sledování. Jako souboj rytíře s kocovinou proti rytíři co se nemůže hýbat (kdybych měla citovat: "nemůžu se hnout" "tak jak ses dostal na koně?" "spal jsem na něm") o to, kdo se zvládne dřív zvednou ze země, to jsem neviděla.


Celkový verdikt: Grandiózní prdel, plná suchých vtipů stylu "budou se k vám chovat jako k princezně, princezno". Epic. Doporučuji všem, kteří si chtějí příjemně ukrátit volnou chvíli. Je to nenásilné, odlehčené, dostatečně infantilní, abyste se do toho zamilovali a přísahám vám, že úvodní song si budete broukat ještě týden.

Hodnocení: 8,8/10 Yaraki approves

 

2 people judged this article.

Comments

1 Rein Rein | 6. february 2015 at 0:15 | React

Tak teda tenhle výtvor vypadá ale geniálně, mamko :D
Díky za další prostředek k zabíjení času a usnadnění flákání :D :D
Ten úvodní song je super! :)

2 Yaraki Yaraki | Web | 6. february 2015 at 0:18 | React

[1]: Halelujah! :D hele kdyby jen ten... kdyb jen ten :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.