Kapitánův Deník, den druhý

13. february 2015 at 18:12 | Yaraki |  Kapitánův Deník
Madrid.

Nevím, jak dlouho mě bude bavit pozorovat entity míhající se kolem mě v metru, ale zatím mohu potvrdit jen to, že mě to rozhodně od včerejška neomrzelo.
Dneska třeba jsem ve změti těch typicky bledotvářích srandistů s dlouhým, na konci kulatým nosem, zahlédla Jona Snowa. Mor na něj. Jako beze srandy - nedělit nás dvoje jezdící schody, vrhla bych se po něm a odrbala mu hlavu o ten hejbací pásek s nějakou španělsky znějící obdobou věty: "proč sakra nezevlíš na el Zdi, ty uno srandisto!". Ale jak říkám, ta nesmírná vzdálenost a nutnost nepokecat si sváteční košilku, v níž jsem chtěla oslnit studijní oddělení, krví bratra noční hlídky, mě odradili od onoho epického poslání.

Jinak na studijním, kde opět všichni krom proděkanky? mluvili jen španělsky, jsem po krátkém souboji s tím, cože to vlastně chtějí a cože to chci já, nakonec uspěla, nemluvě o bonusu v podobě proděkanky?, co mi pochválila odvahu a angličtinu. Heh.

Dále jsem si vystála frontu v jednom ze stopadesáti pater stanice metra "Nuevos Ministerios", abych si zařídila jakousi Madridskou obdobu opencard, přičemž mi zdvořile oznámili, že abych dostala tu pitomou kartu, vystaví mi kartu, se kterou si tam dojdu v úterý na osmou a zažádám si o finální opencard. Nějak moc mi to připomíná Čechy.
Dále jsem pokračovala v průzkumu svého okolí, kde jsem objevila všeho všudy jeden úplně bílý hustokostel, jeden cihlovatý hustokostel s takovou tou epic zvonicí, ve které vidíte skrz a co chvíli vám zabimbá zvon a taky parádní "Fruteríu" a supermarket ve stylu našeho intersparu.

Mimo jiné se ukázal, že ve stejném bloku bytů bydlí asi nejhezčí španěl, co sjem kdy viděla. Nemá ani ten jejich divnonos, ani moc černé vlasy, ani není podivně snědý, či snad s mírně peruánskýma úzkýma očima a placatou fasádou. Musela sjem skoro zamáčknout slzu, když nasedal za nějakou sexy španělkou na motorku.

Jinak dalším z postřehů se ukázal fakt, že v madridu nemají normální přechody, ale jen poměrně humoristické "tečky na silnici", jinými slovy najít přechod je porod, zvlášť když nemáte chuť prznit někde pravidla silničního provozu.

Z asi nejsilnější zážitků nemohu než vypíchnout svého nového "kamaráda" z Kolumbie. Sháněla jsem ten opencard-úřad a samozřejmě jsem ho nemohla najít, takže mě nenapadlo nic lepšího, než zastavit na ulici kočku s šerpou "Médicos del Mundo" (o čemž jsem i nadále přesvědčena, že jsou v podstatě lékaři bez hranic), která tam vybírala nějaké podpisy. Když jsem ji oslovila anglicky, vypadala prvně, že zbaběle prchne, ale pak dotáhla kámoše se stejným označením.
Ten mluvil geniálně anglicky a opět neopoměl ocenit můj "british accent" (který nemám), tak si říkám - co to s těma lidma je? Ten kdyby slyšel mluvit Akai, asi se mi tam zdekompenzuje a sroluje blahem do nejbližší metro-díry.
Každopádně mi poradil a byl děsuplně milý a já si po větě "desperately need help" uvědomila, že spíš "desperately needuju kamaráda" a tak sjem ho poprosila o číslo. To mi dal a neopomněl mi připomenout, že bych se měla zapojit mezi přispívající na děcka v africe a hladomor. Nebo že by to byl boj proti hladomoru a děckám v Africe...? Whatever.

Teď se mu chystám napsat, něco ve stylu "how you doing, you Jersey guy", protože z něj po krátké konverzaci vylezlo, že táta je španělo-kolumbijec, co teď maká v Madridu a máma je z Jersey, kde vyrůstal.
Epic.

Takže tak, pokud odepíše, což doufám a čemuž věřím, páč byl vážně fluffy, určitě vydám nějaký naducaný dodatek o tom, jak nesouložím v Madridu Kolumbijce.

Jinými slovy páčko, já se jdu koukat na supernatural, jo a abyste mi věřili, přidávám jednu fakt nemocnou fotku plakát s Rickem, o nichž jsem včera sáhodlouze básnila.

Okej, tak se to odmítá nahrát... máte asi smůlu nebo co :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Elis Elis | Web | 15. february 2015 at 12:40 | React

Zajímavé zážitky, ráda jsem si to přečetla...

2 Yaraki Yaraki | Web | 15. february 2015 at 16:56 | React

[1]: To jsem moc ráda, hned si tady nepřipadám tak opuštěně :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement