Babirusa aneb jak se někdo konečně zeptal...

10. march 2015 at 15:30 | Yaraki |  Stuff and Things
Narazila jsem na dotaz na význam tohoto slova tolikrát, že mi při zralé úvaze nad názvem blogu vyvstal v hlavě jediný možný - babirusa.

Dneska se mě Yoko, ten požehnaný prorok velkolepé sekty, co ještě nemá jméno, zeptal/a, cože to ta babirusa je, že prý je to určitě zjevné a jen co jí to řeknu, bude se stydět.
Nebude. Přesněji - nebude muset. Babirusa totiž se mnou (krom jistých nesporných vzhledových rysů jak jistě naznáte níže) nemá absolutně nic společného. Ani s mým larpem, ani s otaku časy, ani s čímkoli dalším.
Možná proto jsem si to jméno zvolila. A pak strategicky zadala automatický podpis "Yaraki". Stratég roku.

Co bych to byla za samohoňku nenapsat i na takovouhle kravinu obsáhlý článek.

Takže babirusa - bez gůglu zdůrazňuji - je co já vím takové indonézské prase. Poznáte ho podle poměrně holé, šedavé kůže a hlavně dle dvou párů velikých klů, zakroucených na čele, často natolik masivních, že chudákovi babiruse prorostou z tlamy vzletným obloukem až do lebeční kosti.
Co do velikosti jsou poměrně malé, tak 50 cm do výšky bych řekla a oproti normálnímu praseti nejsou až tak macaté a s delšíma nožičkama. Ale za krkem mají stejně srandovní štětiny.
V pralese předpokládám soupeří s všemožnými psovitými bestiemi, hady, pavouky a primárně domorodci, kteří je poměrně hojně loví a do obraných lebčiček vrtají porůznu spirálky a obrazce.
Žerou řekla bych dost všechno a ohrožené jsou hlavně ztrátou prostředí (proto jsme si tak blízké, že). A opominu-li, že jsou to prasata a festovně smrdí (fakt, v Jihlavě je máme), daly by se skoro označit za přítulné a lehce fluffíkové.
A dají se pohladit (primárně protože ležívají u plotu a nechce se jim prchat).

A tak. Víc toho o nich nevím. Ale pojmenovala jsem podle nich blog. Toliko o mojí inteligenci.


Takže tak. Neměla ses ptát, kemo :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Pandě Pandě | Web | 10. march 2015 at 16:24 | React

Znáš takový ten pocit, kdy ti někdo něco vysvětlí, a ty si z toho tak překvapená, že řekneš jenom - "Ehm...aha"? :D Takže, asi tak :D :D

2 Yaraki Yaraki | Web | 10. march 2015 at 16:46 | React

[1]: jo znám - fakt v tom není nic pateticky hlubokého jen je to prostě.. ehmrmmm zvíře no :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement