Povídka s Deanovým podvědomím, aneb jak jsem zas něco slíbila

3. march 2015 at 17:36 | Yaraki |  Jednorázovky/básničky
Milé děti, co byste řekli na to, kdyby se nám rýsovala nová minisérie drabbloidních Supernatural fanfiction?


Tak dobrá, dobrá, kůzlátka, ale nepouštějte vlka do doupátka. A nešahejte mamince na Deana, zlámala by vám ručičky hned u zadečků.
A teď vážně, smradi, Akai četla slash (ano, ano, TUHLE Supernaturální PWP 18+ M-rated Destiel monstrózní porno záležitost) a chce nášup. Má ho mít. Ačkoliv... Prý tam nesmí chybět Deanovo podvědomí. Nebude. Do Castiela se vejde věcí...

A teď už fakt vážně, slíbila jsem spíš nějakou srandu. Pokud nacházíte lepkavé stopy slashe, není to moje vina. Hvězdy vám nepřáli. Nebo tak něco.

Celá povídka vychází ze situace proběhnuvší v jednom z dílů páté série. Sam s Deanem odhalili chlapce, který byl napůl člověkem napůl démonem, což mu propůjčovalo nesmírné schopnosti. Což o to, kluk to byl hodný, jenže k jeho smůle po něm šli jak andělé (aby ho zabili), tak démoni (aby z něj udělali záporáka). Castiel vrámci své nesmírné uvědomělosti se rozhodl pro vyšší dobro kluka říznout. Bafnul na něj s angelbladem, ovšem klučina byl moc OP a milého Castiela na místě proměnil v plastového panáčka velikosti klasické akční figurky. na konci dílu ho samozřejmě proměnil zpátky. Ale taky nemusel, že jo.

Název: Bůh

Autor: Yaraki
Beta: nope
Počet slov: ještě míň než málo
Fandom: Supernatural, série 5+, (Dean Winchester, Castiel, Sam Winchester, Bobby Singer, a hlavně The one and only Gabriel)
Žánr: drabbloidí, rádoby humorná jednorázovka, velice volně navazující na předchozí nesmysl (nebo ho minimálně zmiňující) s prvky nejlehčího představitelného Destiel slashe a... nejsem si jistá, jestli kdy kdo stvořil něco jako Dean/Gabriel kolonku, ale vezmeme-li v potaz, že Gabriel zklátil i bohyni Kálí, není to z mé stran až taková zhůvěřilost.

Věnováno: Mé milované malé sestřičce/poručnici (taky kombo jak prase, ale věřte nebo ne, Aka na mě dává větší pozor než já na ni), za nesmírnou statečnost v oboru vkročení do hlubin slashových

Poznámka: snažila jsem se, aby tam nebyly prasárny. Někde u třetí věty zasáhlo moje podvědomí a já z toho vykouzlila 15+ záležitost. Připadám si nemísrně srdnatá a nepodléhající samohaně abyste věděli. Jo a je to vážně strašná kravina :D

Vzniklo při poslechu Styx - Renegade (aneb nelze psáti o Deanovi bez řádné Deanovy vypalovačky)
Deane, Deane, ty teda válíš.
To jsem potřeboval vědět.
Musel jsi říkat, že toho "chlapa" nemáš rád a že není důležité proměnit ho zpátky...?
Okej, okej, to jsem říkat nemusel.
Neměl jsi to říkat.
Tvá podpora začíná dorůstat nepředstavitelných rozměrů, ti řeknu.
Od toho tu jsem.

"Ty, Deane, proč jsi tomu klukovi říkal, že "toho chlapa nemáš rád a není důležité proměnit ho zpátky"?"
"Víš co, Sammy?" Jmenovaný trochu nakrčí obočí.
"Polib mi."
"No, od toho jsi míval Castiela," kývne Sam s rostoucím úsměvem k plastovému vojáčkovi v Deanově dlani. Bratr mu věnuje napůl znechucený pohled, ale pak se též obrátí k deseticentimetrové figurce, setrvávající ve vyloženě hrdinském postoji s tasenou čepelí a baloňákem vlajícím na všechny strany.
"Měli je začít dělat sériově," poznamená starší a opatrně uloží panáčka do kapesníku.

Jo, hlavně, aby se nepomačkal, to je teď Casův primární problém.
Myslíš, že by chtěl, abysme ho dali dopořádku omačkanýho?
Myslím, že by hlavně nechtěl být v tvojí kapse.
Proč ne?
Jsem tvoje podvědomí, zapomněl jsi snad, že dobře vím, co nosíš po kapsách?
Nic co by Casovi ublížilo.

"Kam zas zíráš?!" napomene Deana bratr, když spatří jeho nepřítomné oči. "Musíme něco vymyslet, nemůžeme přece Case nechat jen tak... tak."
"No, zábava je s ním dost podobná..."

***

Neříkej to Bobbymu! Neříkej to Bobbymu!
Sveď to na démony, Deane! Na démony!
Nejsem srab!
Jen idiot. A ty Bobby nesnáší ještě víc.
Drž už...!

Dean jen nepřítomně zírá s vyzvánějícím mobilem u ucha.

"Tady Bobby Singer, co je zas?" Ticho.

Shit! Shit! Co mu mám říct?

"Jestlis nezapomněl mladej, jsem ochrnutej, ne hluchej, tak co potřebuješ?"
"Ehrm... mno..." Další dlouhá odmlka.
Sam vytrhne bratrovi telefon a zatímco nevěřícně kroutí hlavou začne jejich mentorovi vysvětlovat: "Dean nechal Case proměnit ve vojáčka..."

Tak a máš to, Sammy to vyzvonil.
nemohl bys mě někdy doopravdy podpořit? Pro změnu? Poradit třeba.
Dobře, jeden nápad bych měl - přesuň mě do jinýho Deana Winchestera, co se nechová jako naprostej dement a kterej aspoň pokudmožno zvládne přesvědčit desetiletýho kluka, že není dobrej nápad dělat si vojáčky z andělů!

"Ne, Bobby. Já vím že... ale tak!" brání se mezitím druhý Winchester, zatímco ten první svádí marný boj s podvědomím a civěním do dáli.
"Musíš přece něco vědět, nějak nám poradit!"

Bobby křičí do telefonu tak, že to i Deana vytrhne ze zadumaného nevěřícna: "Jo, to bych teda sakra měl, vy dva idioti! Dejte mu na palubku havajskou tanečnici, ať konečně zažije nějaký vzrůšo! Nazdar! Idioti!"
Hluché tůtání a dva bezradní lovci osiří v opuštěném motorestu u dálnice.

Tohle je tak moc v hajzlu!

"Co budem dělat?" ptá se Sammy.
"Mentolku?" nabídne se smířlivě Dean, ale zalituje toho přesně v okamžiku, kdy s ulepeným balíčkem z kapsy vyndá zmuchalý kapesník, zmuchlaného anděla a ještě o něco použitěji vyhlížející barový ubrousek s dekadentním otiskem rtěnky a telefoním číslem.
"Aby to na Case ještě nemělo nějakej vliv...," poznamená mladší z bratrů zasmušile.

***

Po dlouhém mozkovém hloubání a dloubání, jež zejména Deanovi zajistilo několik bezesných nocí a nemalé finanční prostředky vyplácané na očistnou kůru gumového Case od mentolek, dvě havajské tanečnice s pružinkou, vlnící se při sebemenším pohybu Impaly a dělající Casovi společnost na palubce, nejnovější držák na GPS, který andělovi sloužil jako dočasné bydliště a nové stínitko, neboť to staré ve vzteku utrhl, když mu přišlo, že na něj Castiel po třech hodinách jízdy rozdrncanou vedlejší silnicí nepřístojně zírá.
Sam navíc přestával chápat, proč na něj bratr reaguje čím dál podrážděněji. Nejspíš to bylo tím, že cokoli hanlivého proletělo Deanovi hlavou, spolujezdec pronesl v zápětí nahlas.

"Mě to jako dobrej nápad nepřijde..."

Já ti to říkal, ani Sammymu to nepřijde jako dobrej nápad.
Sklapněte oba.

"Přestaň se mračit a radši mi řekni, jak tě vůbec mohlo něco takového napadnout..."
"Mohl bys mě přestat vyslýchat?"
"Rád bych, ale požádat Trickstera o pomoc? Jako vážně? Ten chlap je schopnej nás jen tak ze srandy nechat sežrat dvouhlavou prostitutkou!"

Myslíš, že by měla i dvě...?
Stálo by to jednoznačně za zjištění.

"Deane, posloucháš mě někdy?" otočí Sammy oči v sloup.

***

A tak se stalo, že dva lovci, bratři Winchesterové, dorazili za mužem známým jako Trickster, pro zasvěcenější též archanděl Gabriel. Ať už se mu říkalo jakkoli, šlo o jedince nesmírně rozpustilého a s výraznou obsesí pro dobře provedené pařby v bikinách, opíšu-li jeho zálibu ve smrtících fórcích poněkud kulantně.

"Takže já bych měl dát dohromady cápka, který mi shodil kamufláž?"

Kdyby jen to...
Ten byl dobrej, Deane!

"Tak nějak. Hele Gabe, ber to tak, že Cas je náš kamarád a když mu vypomůžeš, my na oplátku nebudeme řešit tvoje manýry...," nabízí hned Sam.
"Jako třeba?"
"Jako třeba co?"
"Neuvědomuju si, že bych měl nějaký manýry!" brání se pro změnu archanděl a s hlasitým plesknutím přes zadek posílá poslední z nejmíň dvaceti dam v krajkovaných tangách pryč z místnosti, před okamžikem ještě přeplněné všemožnými stolečky s punčem a dortíky, tanečním pódiem pro poledance a bazénkem s liberijským hrošíkem.
V okamžiku tak celá trojice, Case v Deanově dlani nepočítaje, zůstává sama v úplně obyčejném hotelovém pokoji.
"Ukažte mi ho!" zavelí Gabriel rázně.

O co, že to myslel chlípně...
Kušuj!

Dean si přitáhne plastového anděla k hrudi a zahlásí: "zapomeň! Kdoví, co bys s ním dělal! Nejdřív dohodu."
"Hlavně že ty ho mačkáš!" vloží se do hovoru zase Sam a nebohého Case se snaží vykroutit z bratrovy dlaně.
"Dej ho sem!"
"Nedám!"
"Vole, vždyť mu něco ukroutíš!" brání svého Strážného Dean, když zjišťuje, že mu nešetrným zápasem ohnuli angelblade v ruce, až se z něj po tenkých plátcích odlupuje stříbrná barva.
"No bezva! Rozbil jsi mu mečík!" žaluje Dean nad zoufalou postavičkou: "Chudák Cas, měl ho rád!" láskyplně mu oprašuje baloňák. "Jsi stvůra, Same!"
"Ježiši Deane, tebe by nikdo neměl pouštět do hračkářství..."
"Hlavně, že tys mi vždycky odrbal autíčka!"
"Já ti odrbal... co to sakra?!" drží ho Sam pod krkem a zběsile s ním cloumá: "mě táta žádný autíčka nekupoval, proto jsem si půjčoval tvoje!" Gabriel mezitím vypadá, že si jejich "daddy issues fight" vyloženě užívá.
"Já si je taky sehnal sám!"

Ukradl, přiznejme si to po těch letech, Deanie...
Kušuj!
Pak tě stejně zajímaly víc holky, už to Samovi odpusť, bylo mu pět... a začít objevování u bárbín je zpětně viděno docela adekvátní forma zkoumání vlastní sexuality.
Odřel mi Chrysler Avenger!
Dobře, to vážně posral, ale nemyslíš... sakra!

Sam mu právě vykroutil panáčka z dlaně a okamžitě paží vystřelil ke Gabrielovi: "vím, že to dokážeš! Proměň Case zase do živé podoby..."
"Živé podoby říkáš? To bych koneckonců mohl, ale to vaše kočkování mi vnuklo lepší nápad," nasadí Gabe pod dlouhou ofinou rádoby zadumaný výraz. Spíš z něj tedy kouká cosi zvrhlého a stejnou měrou pobaveného, ale prvotní snaha se ocenit musí.
"Dobrá tedy," pokračuje archanděl a Castiela přenechává Samovi: "ale ty Deane - co bys pro milovaného přítele obětoval? Panenství, prvorozeného syna?"

Fuj! Myslel to doslova!

Deana se zmocňuje panika. "Co-cože?!" koktá s oroseným čelem.
"Sammy může počkat venku a my se tu...," unikne Gabrielovi přítulný smích: "domluvíme na ceně."
Oba Winchesterové chvilku zírají v němém úžasu.

Tak to zapomeň, ani kdybys byl samotnej Bůh!

"Ty, Deane," pošeptá mu Sam do ucha: "asi bysme to měli udělat, Castiela potřebujeme..."
"Ty... ty... bys mě tady s ním nechal? Já pro tebe šel do pekla a ty bys mě... bys mě...," mává bezbrannou rukou směrem k archandělovi: "nechal jemu napospas?!"
Sam polkne a nakrčí obočí: "...možná?"

Narvu ti všechny autíčka do chřtánu, ty netvore! Jedno pěkně po druhým!
Klid, Deane, nedělá ti to dobře na potenci...
Cože? Co to je za kravinu?!
Však víš, jsem tvoje podvěd...

"Drž už klapačku!" zaječí Dean jako smyslů zbavený.
"Já nic neřekl," ozve se sborem.
"Ehrm.. jo ale...," Dean si chvilku prohlíží béžovorůžového panáčka v bratrově dlani.
"Radši běž, Sammy, brácha to tady vyřídí..."

Takhle umírají hrdinové...

***

"Jak jako že nám ho vrátí jenom půlku, že to nejde hned?!"
Dean jen pokrčí rameny. To je tak všechno, na co se duševně i fyzicky zmůže. "Nemluv na mě," odsekne a snad posté si prohodí pytlíky s ledem - jeden má za krkem a druhý, podstatně větší, položený na klíně.
Čekají už dvě hodiny před Gabrielovým prokletým motorestem a i Sammy, přestože z celé situace vyšel mnohem lépe, začíná být více než rozladěný.
"Jestli kecal!" ozve se zase Dean nasupěně.
"Tak co? Natrhneš mu prdel?" střelí mladší z bratrů ironickým pohledem k Deanově rozkroku.
"Nesnáším tě..."

Korunu všemu nasadí strážník na obhlídce, když na ně po decentním zaťukání na okénko spustí: "tady nesmíte stát, pánové. Stalo se vám něco, mladý muži?"

Mohli by mi všichni přestat zírat na ptáka?
Normálně míváš radost...
Normálně nepíchám archanděly.
To je mezi andělem a archandělem takový rozdíl?
Víš, jak jsi mluvil o té své tour de Winchester? Taky bych to ocenil...

V tom se ale křídlové dveře motorestu rozletí a v nich stojí přibližně desetiletý chlapec s obrovskýma, jasně zářícíma modrýma očima, v béžovém baloňáku, jež mu sedí jako ušitý na míru, ale k jeho věku je vysloveně nemístným doplňkem.

"Casi!" zajásá Dean, nedbaje libovolných neduhů a vrhá se přes strážníka ke klukovi. "Jsem děsně rád, že tě vidím, chlape, nahnals nám strach! Jak ti je? A kdy budeš... úplně normální?" A otlapkává ho všemi možnými i nemožnými způsoby.

Myslíš, že se někdy zcela vzpamatuje z pobytu mezi mentolkami?
Nekaž mi to.

"Tak to pozor, mladíku! Ještě na toho kluka sáhněte a zatknu vás za veřejné pobuřování, násilí na mladistvých!" ozývá se mu za zády supění.
"Fíha! Vy jste do svý práce nějakej zapálenej, strážníku! Ale co kdybyste mě tady s kovbojem nechal chvíli o samotě?"
"Co jste to řekl? Abych k tomu nepřidal obvinění z pedofilie!" přiřítí se oficír k nim a popadne Castiela za kabát.
"Nenechám vás, abyste si cizí dítě někam odtáhl a kdoví co s ním prováděl!" odmlčí se a s výrazem největšího spasitele lidstva stočí oči ke Casovi: "chlapečku, kdo je tvůj tatínek?"

Castielův jindy nepřítomný výraz se maličko okoření hrdostí, když chlapec odpovídá: "Bůh."
 

4 people judged this article.

Comments

1 Akai Akai | Web | 3. march 2015 at 21:47 | React

:D dean's subconscious is amazing :D and you just couldn't help yourself, could you? :D
Anyway, just as I've said, it's great and really funny and I'll have to continue watching supernatural :D

2 Yaraki Yaraki | Web | 3. march 2015 at 23:01 | React

[1]: luv you, mate :D so keep watching so we can talk tomorrow :3 and no, I couldn't :D

3 Akai Akai | Web | 4. march 2015 at 10:03 | React

[2]: I haven't seen more yet, I finished Gotham first and I've got very little time today and have to learn history but as I know myself,I'm pretty sure I'll watch something, just don't know if it's supernatural since agents of shield start today and I haven't yet seen new once upon a time ;)

4 Yaraki Yaraki | Web | 4. march 2015 at 13:22 | React

[3]: fuck once upon a time, the show is L.A.M.E. - like seriously you would choose 50 shades guy over Dean? I have no sister...

5 Akai Akai | 4. march 2015 at 19:47 | React

4] The Hunter died 3 seasons ago :D And I would not, of course but there are still Agents of S.H.I.E.L.D. and I've been waiting for them for too long :D
And about OUaT... Well, I still hope that it gets its former quality back someday... Even the 4A could've ben really good if they kept it original as they did before but they just had to drag Frozen into it and let it ruin the thing :/ Don't get me wrong, Frozen was nice but it just doesn't fit in... I've loved OUaT for taking traditional fairytale characters and making them something more, something a bit different, you know... Anyway, I've just come home from a figure skating exhibition and I have to learn history :/ I'm probably gonna watch Agents if anything at all but I'll let you know if I don't resist and watch more of Supernatural :D

6 Yaraki Yaraki | Web | 4. march 2015 at 20:23 | React

[5]: wow, your lies are slowly but perspectively becoming almost fascinating :D okay, I get the point but still - you're so late and I wanna talk about how Lucy is quite a dick and stuff... you'd rather be on Skype so we can chat, or I'll surely kill you (in like 3 month but still - you'll be dead :P)

7 Akai Akai | Web | 5. march 2015 at 13:17 | React

[6]: oh dear :( I'm sorry, I 'learned' history (read: played angry birds and thought of learning history while having OUaT on background, still hoping it would get better again and then watched agents and those were fantastic (inhumans!) and stuff and went to bed but there's nothing new today and although I have to learn physics :/ I will have time to watch and I certainly will watch supernatural :D
And I shall be on Skype to ;)

8 Yaraki Yaraki | Web | 5. march 2015 at 16:09 | React

[7]: Shall be on Skype??? Sounds to me more like you "shall" die :P I was so hopelessly alone you lil' shit! :P okay, going on that Skype, but just because I'm so awesome, get it? Hope you die. Ehrm... didn't I say that before? Never mind. Skype. That's it. No more vodka. No more sex. No more Spain. Just studying, that's my future. And Skype. Fuck. I'm stoned...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement