Kapitánův Deník, den Svatého Patrika, aneb jak jsem hledala Tullamorku a našla Ježíše

18. march 2015 at 13:55 | Yaraki |  Kapitánův Deník
Je strašně těžké utříbit na papír myšlenky, které nedáte dohromady ani v mluveném projevu.
Znáte to, v hlavě guláš, myšlenka střídá myšlenku, co bylo před vteřinou jasné, už není a co jste léta považovali za pilíř vlastního bytí poměrně kvalitně padá do hlubin.

Včera jsem v mém oblíbeném báru Olé Lola, kam jsem se šla bez okolek sejmout do bezvědomí na language exchange, potkala pastora. Beze srandy. Nevypadal na to - američan, asi pětapadesátiletý pán, se kterým jsem se zakecala hned u vchodu a zvládla prokonverzovat celý večer.
Jasně, trochu mi chyběly nějaké Supernatural poznámky, které bych asi pronášela normálně, ale načnout před pastorem téma toho, že Lucy je venku z klece, dělá bordel a zabíjí mi oblíbené archanděly, by mohlo poslat celou konverzaci do kytek stejně rychle jako archangelblade Gabriela.

Takže tak.

Dlouho jsem tolik nepřemýšlela. Ten chlap - a vím, že je to poměrně obvyklá obhajoba zfanatizovaných, ale přísahám na svého bratra a svůj luk, že nekecám - mě do ničeho necpal. Jen jsme si prostě povídali. O zkušenostech, o lidech, o sebedůvěře.
Obdivovala jsem a myslím, že ještě dlouho obdivovat budu jeho schopnost věřit.
Opravdu - sálal z něj neuvěřitelný klid, smíření a ochota, kterou hájil tím že "všichni děláme chyby, všichni se občas chováme jako big bag of dicks, ale někde nad tím vším je ta skutečnost, že Bůh nás miluje".

Asi přidám Boha na seznam mezi všechny ty nepochopitelné lidské samečky.

Ne vážně, zkuste se nad tím zamyslet. Nad tím pevným bodem. Byli jste kikoti? Okey, jste tak udělaní, tak na tom pracujte a nebojte, protože to všechno dobře dopadne... Je to děsně zvláštní pocit, zkoušet si něco takového uvědomit a představit obecně. Že nejsi sám, že je nad tebou něco většího a ty se tomu můžeš svěřit a vykecat.

Nějak mi to hlava pořád nebere.

Což nic nemění na faktu, že setkání s tímhle pastorem zařazuji jednoznačně mezi nejlepší a nejhodnotnější zážitky celého pobytu, ne-li života.
Kdyby nic, je to výjimečný člověk, tenhle Charles, a to mi nikdo nevykecá.
Úplně jsem viděla Čechy, když vyprávěl, jak španělé navenek uznávají katolicismus a jsou považování za nábožensky aktivní oblast, ale pod touhle slupkou mají křesťanství a pařáty jeho insntitucí hořce spojené s Francovým režimem a církev vlastně nesnáší. Nepřipomíná vám to maličko naši zemičku? Nikomu a ničemu nevěříme (a není se čemu divit). Zvláštní, nikdy jsem si tuhle pdoobnost neuvědomila.

Stejně jako jsem si předtím nepřipouštěla, jak moc nejistá sama sebou jsem, kolik toho nevím a v čem všem se ještě chci a musím ujistit.

"Co ze mě bude?"
"Buď v klidu, Bůh má pro každýho úkol."
"Takže nemáme svobodnou vůli?"
"Ale jistě, jen existují jisté talenty, jež nám byly dány a my máme potenciál je podle sebe využít. Dneska jsem pastor, živím se mluvením. Zítra budu s tímhle nadáním třeba bankéř nebo byznysmen. Uvidím, jak to budu cítit."

Interesting as fuck. (Actually more than actual fuck.)

Strašně moc jsem včera přemýšlela o všem. O lidech. O sobě. O budoucnosti. Zase o lidech. O svých "pilířích"...

Ne, nechystám se přidat k nějaké víře, mám své "Proudové zřízení", našeho velkého "'Dárce" a prostě celkově jinak uspořádaný pohled na svět. Zatím. Uvidím, co na svých velkolepých túrách ještě potkám. Nestanu se asi nikdy pravou křesťankou a kdyby přece, stejně si té vrchní entitě budu říkat po svém, protože su paličaté piča, sle na sezení Charlieho malého kruhu půjdu, protože mě to zajímá a protože mě baví povídat si o spirituálních věcech.
Vsadím se že pseudodruidku na sezení ještě neměli.

Co váš svatej Patrik? Ožrali jste se i za mě? Já měla dvě trapný piva. Já vím, já vím. Je mi ze mě taky zle :D
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Pandě Pandě | Web | 19. march 2015 at 15:43 | React

Sím tě, já sem takovej barbar, že ani nevím, kterej přesně to byl... a co sem dělala? Určitě vyplňovala erasmácký lejstra... :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement