Kapitánův Deník, den padesátý sedmý, aneb bratři východňáři

12. april 2015 at 14:47 | Yaraki |  Kapitánův Deník
Světlo zkomírá! Končetiny chladnou! Už vidím tunel!

Tak jsem zase jednou prozradila toto doupě, přátelé moje. Nebyl to dobrý, natož pak strategický, nápad, vzhledem k tomu, že jsem dotyčnému ČURÁKOVI povolila přečísti pouze ALP, k čemuž jsme se v zápětí sama též vrhla, abych se jako ujistila, že se mi onen jedinec nebude smáti, kdykoli se zjevím na libovolné akci, načež jsem byla natolik zhrozena vlastním prehistorickým pisatelským slohem, že zde nyní s plnou platností ohlašuji, že vydám zcela nový prolog k ALP.

Proč? Protože ten současný je víc než cokoli spíš kapitolou a zdaleka nemá tu požadovanou úroveň, jež by vás potenciálně měla jakože mocinqy namotivovat ku četbě.

Což o to, jeden výsek ze života nejmenovaného Sebastiana narcisistního sadisty mi pro tento účel vyloženě pasuje, ale znáte to, nedám si pokoje, dokud to tentokrát nebude jakože vážně lepší.

Když jsme u vidění těch tunelů, jak jsem zmínila v úvodu článku - zažila jsem něco nadmíru vemírného, cestujíc prvním metrem zpátky do svého hnízdiště. V jeden okamžik se vlak vynořil z podzemní sítě, aby kopíroval nějakou silnici, osvětlenou pouličními lampami. Heh. Lampy. To mi došlo až asi po pěti minutách sledování desítek totožných kulatých svítících wtf-co-to-kurva-věcí za oknem z hubou dokořán a rukama zkříženýma. Ono totiž v několikanásobném odrazu skel vlaku zprvu nevidíte obyčejné pouliční osvětlení - spíš se vám zdá, že z deeply deep hlubin černočerné noci se vynořují kruhovité plamínky - asi jako nad Mrtvými močály v Pánovi prstenů a vy si za vlastního šepotu "Nechodit za světlíšky!" uvědomujete, jaký měl Frodo Pytlík vlastně koule, že se z toho nezbláznil.

Jo a pak vám dojde, že jsou to všechno jen odrazy lamp a tma v tunelu není tma, ale jen obyčejná noc a že kdyby si Froďák dal o čtyři Mojita míň, hned by se mu to štrádovalo veseleji.
Což jsem ovšem taky nechtěla říct.

Mým dnešním poselstvím budiž dříve nadnesený výlet do Segovie, malého města poblíž Madridu, jehož vyhlášenou speciálitou jest římský akvadukt a nakládaná selátka (což by mě neděsilo ani z poloviny tolik, kdyby v každém souvenir shopu neměli hromádku rozjuchaných prasáteček z keramiky, obrázky vesele skotačících čuňíků a barokní sošky těch nešťastných růžových věcí na každém sloupku. To se vám to pak o poznání hůře konzumuje právě přinesený kousek toho mrtvého zvířátka, co na vás veselé mává z protější výlohy.) Ale což, jídlo je to výborný.

Tím se pozvolna dostávám k dalšímu mega bonusu této objevné cesty do krajiny kulatých smaragdových borovic kloubících se s panoramaty středověkých hradů a katedrál (a prasátek) a to k dříve zmíněnému junákovi z jednoho language exchange Šimonovi, tedy Szymonovi jak jsem posléze zjistila, se kterým jsem strávila v Segovii jeden z nejkrásnějších dnů za celý svůj pobyt tady ve Španělsku. Ne, že by se mi líbil, ale... Holy Hell, vždyť on má světlý vlasy! A metr devadesát! A je s ním sranda! A rozumí mojí angličtině natolik, že mu nemusím opakovat každou větu, jen protože se v ní vyskytly výrazy jako "animosity", "thyroid", "supernatural" nebo "anger-sex management".

Skoro jsem zapomněla, jak báječný pocit je koukat se chlapovi do očí se zakloněnou hlavou, aniž byste u toho museli klečet. Jako ne že bych si zrovna kvůli tomuhle konkrétnímu jedinci neklekla. Ale to už je věc druhá.

Po asi tisícovce fotek a třech kafích, mrtvým prasátku, návštěvě katedrály a židovské čtvrti a hlavně po zhodnocení jak moc velká sranda s hoškem je, jsem naznala (a slíbila mu), že ho pozvu na šíšu až dorazí ti mí požehnaní kikoti z republiky, načež on kvitoval s tím, že až přijedou jeho polští compaňeros, vytáhne mě do Toleda.

Jak říkám, i bych si klekla.

Takže tak. Dá sa pražákům.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Pandě Pandě | Web | 12. april 2015 at 18:11 | React

Heh, ty seš dobrá :D Teda, myslím tím to, že ten článek/report je zas vtipnej, až výtlemnej, zároveň krásně zážitkově shrnující, zkrátka, luxusně se to čte. :D a taky si furt řikám jak chci za tebou. :D btw, už mám zpáteční letenku ze soutěže, zbývá mi sehnat odlet, a pak už budu hledat jen madrid. Tož se za mňa modli. :D

2 Yaraki Yaraki | Web | 12. april 2015 at 18:34 | React

[1]: modlení... jako nejni to má parketa, co ti budu nalhávat. Ale za hodnocení děkuji, o tom zas žádná :D A jestli se těším? Kemo, na to se snad ani nemusíš ptát :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement