Kapitánův Deník, den šedesátý třetí, aneb jak jsme šukali Camelot

20. april 2015 at 1:21 | Yaraki |  Kapitánův Deník
Sluníčko svítí,
kytičky kvetou,
rodič ten pláče,
když vidí mě sjetou.

Sorry za tu trochu poezie, přátelé moji, ale bylo to takříkajíc nezbytné.

Party v Salamance, historickém univerzitním městě na severovýchod od Madridu, to je bezmála trhák. Zvláště když vyrazíte s tak neodolajícně veleepickou partou, jaká doprovázela mě. Přesněji řečeno já tak nějak doprovázela je, jak se posléze ukázalo. Všichni tři mí drazí spolucestující/pařící totiž byli poláci a občas jim to prostě nedalo a kecali polsky. A Milena občas trousila i náznaky češtiny, neb v mém rodném hnízděti chvíli studovala - někoho tak urvanýho z Česka jsem nezažila. Musím ji někam vytáhnout, až se obě slavnostně navrátíme do Práglu.
Mimo to jsem normálně zjistila, že ta polština je docela hezkej jazyk, občas i srozumitelnej. Občas. Takže ano, ke konci mě tři opilí poláci kecající opilou polštinou, který jsem nerozuměla ani fň, celkem srali. Ale což, opilecký párty v univerzitním městě koneckonců nejsou o konverzacích.

Byla to prostě ve všech směrech obohacující cesta - nejen v oboru "sightseeingovém", přestože navštívit druhou nejstarší univerzitu v Evropě je pro history-fila mého ražení čirý orgáč, ale i v ohledu jazykovém. Skoro jsem dospěla k závěru, že až příště pojedu do Madridu, tak jedině vybavena polštinou.
Což mě oklikou přivádí k myšlence, že téměř vůbec nepotkávám čechy, za což jsem celému Vesmírovi fakt vděčná - zvlášť protože ta jedna osamělá skupinka ostraváků na věži v Salamance mě zas a znovu přesvědčila, že se jako národ fakt neumíme chovat. A smrdíme. A tak. Fujky na nás, jdu si pilovat britskej přízvuk.

Každopádně co se týče výše zmíněných lekcí polštiny, začínám se dvojsmyslně uchychtávat u slova "hledat", neb polsky se toto veselé sloveso - chvilka napětí - řekne "šukat". Ano, ano, je to až tak stupidní humor. Na druhou stranu co byste ode mě taky čekali, jsem starej infantil. Možná i proto jsem byla jedním slovem unešena z nepočitatelného množství katedrál a kapliček, knihoven, panoramatických výhledů, renesančních paláců a římských mostů. Epes rádes.

Za další musím vyzdvihnout toho světce, jež prohlásil, že v Salamance jsou nejlepší party. Jsou. A v Camelotu mají chupita za 1e. A to chceš. Jen vždycky okolo čtvrté ráno si nevyhnutelně začnu připadat jako Kůstka ze Sběratelů kostí, když analyzovala rituály středoamerických indiánů na vzorku swagerů tancujících v baru. Všechny místní ženy se tou dobou totiž odebéřou do (svých) ložnic a osiřelý parket osídlí smečka posmutnělých beta samečků, slibujících za jeden tanec půl království a princeznu k tomu všem těm dvanáctiletým biatchez v legínách až ke krku - nejde si prostě pomoct.

"Postarší beta samec nyní odhaluje hruď a repetitivními pohyby ramen a krku demonstruje svoji sílu. Snaží se tak imponovat skupině mladých samic, jež ho lákají vyzývavým tancem a systematicky se zaměřují na prezentaci vlastní dospělosti a schopnosti zabřeznout. Nyní pozorujeme samce, jak nadšeně reaguje na jejich výzvy a pohybuje pánví do stran zdůrazňujíc tak své prokrvené reprodukční orgány."

National Geographic hadra. Člověk se i zasměje. Po tom, co uštědří pár ran náhodným vlezlým jižanům.

Dalším z osobních questů, co jsem si cestou po Salamance stanovila splniti někdy brzo ve své zářné budoucnosti, je naučit poláky říkat "hruška". Nepoznají rozdíl mezi "H" a "CH". Jako to nepochopíš. Na druhou stranu jsem asi radši, že mi Szymon říká "princess", ne "hruško". I když jeho umění/neumění vyslovit Adéla jako Adelááá je kapitola sama pro sebe.

Lidi celkově jsou tu zajímaví. Někteří občas i přátelští, jiní dokonce i fajn. Such wow.

Třeba jsem si díky Erasmu zas a znova ověřila, že absolutně nelze generalizovat národy, ale přeci jen nějaké společné rysy najít lze, když mi tuto tezi potvrdila mega sympatická ruska Nasťa, jejíhož otce persekuovali a celou rodinu v jejích pěti letech vyhostili do Anglie, protože papínek veřejně hlásil, že Putin je kurva.
A tak - skvělá holka, jež mi sice potvrdila, jak jsou rusové děsný, majetnický, mocí posedlý, arogantní a lhostejný národ, načež to vlastně vzápětí popřela svou samotnou existencí. Byla to veselá, něžná a nesmírně inteligentní holka, co si prošla sračkama s hlavou vztyčenou - prostě někdo ke komu jsem ochotna vzhlížet, ne ho nesnášet pro nějaký národní stereotyp.

Moc se těším na naši nejbližší společnou party.

Třeba už jen protože ta poslední skončila tak, že jsem sbalila brazilce. Jakože ve frontě na burger. V mekáči. Píše mi cosi o lásce na první pohled. Škoda, že jsem poslední dobou nějak uvědomělá. Teda škoda pro něj.

A taky prostitutky. Po nocích jsou všude. V hejnech. Nikdy jsem netušila, že se dá kurva poznat podle make upu. A účesu. A pane-bože-ježíši-kriste-kraťasy-zařízlý-mezi-půlky-boha-jeho-proč-jsem-si-dávala-ten-burger-teď-je-mi-na-blití.

Mimo jiné, cítíc, že se blížíme ke konci tohoto raportu, si začínám vzpomínat, že jsem chtěla tenhle zápis začít tragickým pláčem. Dokoukala jsem Supernatural.


Můj život je prázdnější víc, než samotné Prázdno. Má duše pustá jako Sahara v létě. Dark Matter hadra. Asi si pořídím koťátko. Nebo prase, to je teď moderní, takže bych nebyla jen nešťastná a v doprovodu svině, ale ještě hipster. A takovej hipster - no a kdo to dneska má, že.
Asi se vydám na nejbližší pumpu zírat jim tam do cisterny. Někde jsem slyšela, že tam prej maj aspoň ten "Naturál", když už ne "Supernaturál".

A nebo začnu Shipovat Sabriel, abych zaplnila onu nezměrnou hlubinu uvnitř. Dobře vám tak, smradi.


Nakonec mi s odreagováním stejně nejvíc pomůže fakt, že zítra jdu na lekci salsy s dalším svým oblíbencem - Guillaumem Vandeneeckh...houtte? Houttene-ne...? Něco. Je to francouz. A ano, jmenuje se Guillaume. Jop, jako Apollinaire. Vidím v tom jasný poselství.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

A long time ago in a galaxy far away... Would you rather be a... ?

Fighter
Navigator
Tvoje máma

Comments

1 Akai Akai | Web | 20. april 2015 at 21:13 | React

You must be having loads of fun over there :) and you've finished... Dear Lord on heaven :D I've just seen season 5 finale... Sob... I mean I pretty much knew they were all gonna be fine - except for poor Adam, but then again, I know that too... Damn you, don't you say another word! Skype though?

2 babirusa babirusa | Web | 20. april 2015 at 21:15 | React

[1]: lovely :3 the last episode of fifth is my favorite - the songs, Impala... gosh, guys... I love you :3 and yeah, Skype sounds nice even though I'm heading to a... wait for it.... party :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement