Světla na konci lednic

25. april 2015 at 0:03 | Yaraki |  Výlevy a světonenávistný rage
Dobré úmysly, to je věc ošemetná.

Tak jsem zase jednou natrefila na téma týdne a ve jménu úvodní věty se chystala sepsat nějaký krutě hluboký výkec o všemožných svodech, lákadlech a falešných nadějích, jež mi "světlo na konci lednice" evokuje.
Protože co jiného, než falešné a veskrze nebezpečné lákadlo ukrývá se v zářících útrobách noční ledničky? Ten okamžik, kdy jste sťatí, nebo nakalení, unavení, rozzlobení, smutní, zoufalí a prostě se potřebujete z libovolného z uvedených "vyžrat", známe přece všichni. Vrhnete se k ledničce a zdlábnete i nezdlábnutelné - okurky, oschlou rýži, týden otevřené pivo, dvouměsíční novorozeně... nic vám není svaté. A pak se nenávidíte - alespoň já se vždycky nesnáším, kdykoli neodolám výše uvedeným zvráceným choutkách a vesele se vyžeru z podoby.

Asi jen dostatku stresu, pohybu a občas i té sebekázni, vdečím za fakt, že nevážím metrák. Teda zatím.

A touto dlouhou, předlouhou oklikou se vlastně dostávám k samotnému tématu, jež jsem se rozhodla dneska propírat - váha a ženy. Protože co si budeme povídat, nebýt té lesklé kuchyňské sukuby, možná by ty naše životy (a živůtky) byly tak nějak lehčí.

Nejsem žádným zastáncem vychrtlých modelek a současného ideálu krásy. Žiju v tom, že člověk by měl být hlavně zdravý a fit, měl by být schopen postarat se sám o sebe a své tělo používat, ne být jím omezován - ať už jde o bolavé klouby, zadýchávání se, nebo naopak nepříjemné vypadávaní vlasů, třepení nehtů a celková slabost na "hubené" straně karty.
Jinými slovy kdyby se někdo zeptal, jestli se mi líbí současné modelky, nebo jestli považuji za správné, aby "ideální žena" vážila 30 kilo i spostelí, odpověď je jasné ne. Není to zdravé a hlavně - což je stejně pro každou ženu důležitější - není to hezké. Ne vážně, jak můžete tvrdit, že rýsující se žebra a propadlé břicho, vykukující kolení klouby a visící kůže na lícních kostech je přitažlivá. Není. Leda, že je svět plný nekrofilů.

Když člověk tohle téma načne, asi se všichni ve výsledku shodnou, že "normální holky" jsou hezčí. Ne asi.

Na tuto přehlubokou tezi reaguje v poslední době i onen protěžovaný módní průmysl, řečený strůjce všeho zla. Aby jakože vyhověl tomu nahněvanému mainstreamu, pouští se časopisy a módní domy do prezentace takzvaných "plus size" modelek.
Konečně normální holky! Zajásám si v duchu, doufajíc, že se na za svých 60/170cm nebudu pro jednou stydět.
Heh... a další pád do hlubiny. Plus size modelky, to je jen další past. Některé údajné plus size totiž vypadají skoro jako klasické vychrtlice, jen je na nich napatlán živější odstín makeupu, což je asi ta horší možnost, protože si člověk v reakci na to připadá jako ještě větší zrůdička, neboť nezapadá ani do kolonky plus size, tedy jakože "nadměrná".
No a pak nám předhazují druhý typ - vysmáté velrybí samičky, naducané, fetišistní obryně s celulitidou a infarktem za zády, rádoby hrdé na pitoreskně macaté tělo. Matróny, že by i Věstonická Venuše zbledla závistí. Kdo sakra položil rovnítko mezi "plus size" a "plus 200 kilo"?

A já se ptám, kulturo naše západní, co je s tebou špatně. To vážně neexistuje nikdo, kdo by ocenil normální holky? Jakože normální normální - žádné kostlivce nebo bachyně v říji - prostě obyčejné, reálné fungující lidské tělo. Je to tou obyčejností, "potkatelností", stereotypem? Nebo je za vším vážně fakt, že na hubené nic se líp šijí předváděné modely?

Samozřejmě neberte tento článěk jako nějaký rage, nechystám se nabírat ani hubnout abych se stala modelkou/novým modelem Boeingu, jen mám prostě takový ten žasnoucí "WTF" pocit ze svého okolí - převážně tedy z toho, co je oficiálními orgány a údy považováno za plus size.

Jdu něco sežrat, než mi z toho hrábne.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement