Ale mě to nezajímá, aneb ve jménu Jabblíčka

18. may 2015 at 0:05 | Yaraki |  Výlevy a světonenávistný rage
Na to, jaké jsem otrlé diva, existuje překvapivé množství témat, jež mě dokáží drasticky píchnout u srdíčka. Dnes bych vás ráda seznámila s jedním z nich, už jen protože mí kamarádi mě za něj nenávidí, neb o něm slyšeli stodesetkrát a já jej nenávidím ještě o maličko více neb jsem toto téma už stojedenáctkrát načala.

K všeobecnému překvapení se jedná o na internetech zběsile probírané Apple vs. Android.

Návaznost s tématem týdne se vyloženě nabízí - jde o souboj titánů, kterého bych se původně ze všeho nejradši neúčastnila vůbec - ale víte co, táta nadšený eplař a moc jiných značek na výběr není... tak jsem to zkusila.
A teď, po pěti letech, dík nebývalé shodě s původním darovaným divajsem, je ze mě nyní zarytý hipstá s iPhonem šestkou, posedávající ve Starbucks (protože mají limonádu San Pellegrino) a nebýt holka, mám jistě i typický humusácký plnovous. Nejen, že nemlčím, nezajímám se, já dokonce za svý jabko zběsile bojuji. Ale není v tom touha být hustá a předvést jaká jsem ukrutnická zlatá mládež (což nejsem), ale rvu se, protože už mám plný zuby všeznalým idiotů okolo sebe.

Mě totiž ty jejich pindy NEZAJÍMAJÍ. Tak.

Ale vezměme si to po pořádku. Náš příběh začíná někdy před +- čtyřmi lety, kdy jsem já jakožto tvor od přírody technicky zcela nenadaný, dostala od táty tehdy úplně nový iPad. Už už jsem se chystala na neskutečné množství instalačních dotazů, poinstalačních dotazů, preopravných aktualizací, premenstruačních syndromů a podobných věcí, na něž jsem byla zvyklá dík svému windowsáckému stolnímu počítači a samsungu nevím-už-co, jež jsem vlastnila předtím. Klasická technická okénka, co vám v tu naprosto nejnevhodnější dobu naskočí na obrazovce s dotazem na pre-re-kalibraci sekundárně reciprokého operačního systému, načež vám nehledě na odpověď smažou právě dokončenou esej, snědí psa, počůraj hrob a jako zlatý hřeb přeuloží celý operační systém - to byl můj denní chleba.

A do toho najednou iPad - nic to po mě nechtělo a doteď to bez jediného problému funguje. Byla jsem v sedmém nebi - knížky, internety, hry, malování - všechno to umělo a nic to nepotřebovalo. Pro blbečka mého ražení ideál. Pak přišel iPhone a Mac, též od taťky a já začala mít čím dál větší problém vracet se ke starému stolnímu compu, co ode mě furt něco vyžadoval a v zásadě si dělal, co se mu zlíbilo... nikde jsem ale svoje poznatky nešířila snad krom občasného: "ano, mám apple a je to super, moc mi vyhovuje."
Zkraje se všichni tvářili, že pohůdka největší, jenže pak přišla šílená kampaň chrlící po 9gagu a všude jinde vůkol, jaký jsou Apple předražený sračky a "když nemáte párek, tak tam dejte citron" čecháčkovství. Zmínit, že mám ráda svůj mobil, protože funguje i bez mého neodborného přičinění se v některých kruzích dneska pomalu rovná společenské sebevraždě.
A já se ptám proč? Nebo spíš neptám a rovnou předem povídám následující monolog:

"Milé děti,

mnoho lidí, vzpomeňme za všechny Martina Luthera Kinga, hlásali, že lidé by měli žít bez ohledu na barvu pleti, náboženství a oblíbenou značku mobilu, svobodně. Doposud jsem žila v tom, že zrovna já ono štěstí mám a ve svobodné zemi žiji.
Rozeberme si nyní ten pojem svobodná - to jest taková země, kde si kurvadopíče můžu dělat co chci, pokud neomezuji druhé lidi. Třeba si koupit mobil, který mi z mých osobních důvodů vyhovuje. Nechte mě je, prosím, vyjmenovat.

Nejsem technický typ (narozdíl od táty, to je docela zajímavá poznámka)
Nerada se s elektronikou kamarádím, protože na to prostě nemám nervy a raději svůj čas investuji jinak
Mobil mi neslouží ku zkoumání triliónu applikací, ale ty, jež potřebuji vždycky snadno najdu
Ráda si připlatím za věc, co mi vyhovuje, mám s ní dobrou zkušenost a líbí se mi desing

Ve všech bodech si prosím všimněte toho "MI". Mrdám váš Android do zadku. Jsem svobodnej člověk, co si vybral Apple, tečka a jestli mě něco nebaví ještě víc než windowsácké aktualizace, pak jsou to pindy lidí, co neměli Apple nikdy v ruce, ale už do kolébky jim byla dána ona stěžejní vědomost, že je to strašně předražená sračka co nemá mucínqy mocky applikaciček.
Já vám ten Apple přece necpu, nemluvím o tom a jen si tiše užívám. Proč musím doprdele pořád narážet na lidi, co mi předhazují, že jsem hloupá, že jsem si něco takového vybrala?
A vůbec - co je to za lidi, že jim víc než na čemkoliv záleží na druhu mobilu?
Kikoti, fakt.

Ne, beze srandy - nikomu Apple necpu, nikoho nenutím připlatit si, když nechce, ale proboha, držte už prosím ve jménu všech svatých hubu a nechte mě na pokoji. Mě váš Android a jeho výhody nezajímají, on vyhovuje vám, ne mě."

A pak většinou házím půllitry, nadávám na Stvořitele, topím koťátka a onanuju nad fotkou Steva Jobse.

Ještě jeden příklad za všechny - přidala jsem si novou profilovku a jeden kamarád mi ji hned olajkoval a do PM napsal:
"Moc krásná fotka..." (čti: chci tě píchat)
"Díky, kemo," odpovídám.
"Čím jsi to fotila? Je to moc hezky udělaná fotka, to světlo a tak."
"Novým iPhone 6, dostala jsem ho od taťky a hned jsem ho musela ozkoušet, víš co."
"Aha, iPhony mají debilní foťáky."

Jakože WTF, mate? "Hezky udělaná fotka - iPhonem - aha, už se mi nelíbí". Because fuck logic, that's why.

Fakt netuším, co vás lidi tak pálí zrovna na tom, čím člověk telefonuje. Kdyby jste šli radši shánět slevy po Lidlech. A ano, tohle byl hnusnej sarkasmus, ale někdy je ho prostě třeba. Stejně jako je třeba občas takhle vybouchnout a vyřvat se na bloquísku.

A pro ty, co mě teď mají za krávu - omlouvám se za over-dramatično. Hlavní myšlenkou je ve zkratce toto - nezajímá mě, co máte za operační systém, já mám Apple, vyhovuje mi a nebudu na vás řvát výše uvedené, dokud nezačnete mít pindy na mé divajsy. Howgh, domluvila jsem.
 

4 people judged this article.

Comments

1 stuprum stuprum | Web | 18. may 2015 at 20:48 | React

Jo no, jablíčko a Android je jak voda a oheň. Máme opačně nakalibrované motherboardy. :D

2 babirusa babirusa | 18. may 2015 at 21:03 | React

[1]: a dobře nám tak, hele - takhle řečený, budiž tvůj názor hodný potlesku - kdyby všichni komentovali mou volbu jen takto, asi bych tento článek vůbec nepsala :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement