All the Lonely people - POSTAVY

10. may 2015 at 1:05 | Yaraki |  Dílovky
Milé děti,

ano, to jsem zase já, vaše milovaná rodička. Protože jste pěkně prosili, na kolenou klečeli, plakali, doslova štkali a rmoutili se nesmírně (pravý důvod v zásadě není podstatný), přináším vám dlouho chystaný souhrn postav. Uvědomila jsem si, že většinu fyzických atributů jako "výška, váha, počet zubů" mají stejně všichni na párku, tudíž je uvedu jen pokud jsou nějak významně výrazné (ano, i ALP má v oboru lidského vzrůstu svého Jareda Padaleckiho) a zaměřím se na rysy povahové, pokudmožno spoilerů prosté. Heh.
Též dodávám téměř ke všem charakterům obrázek a písničku, jež se mi vybaví, když o nich píšu, popřípadě sleduji děj z jejich pohledu.
Pletení bičů na vlastní záda mi jde moc pěkně jak tak na to koukám.

Navždy vaše,
Máma

* postavy jsou řazeny ne podle důležitosti, ale jak mi přišli na mysl. Snad jen ke konci ty "bezpísničkové charaktery" lze brát jako osoby s poněkud menší významností, respektive prostorem.

** neuvádím záměrně co jsou dotyční zač z pohledu magie, protože si myslím, že mnohem zajímavější jsou jejich povahy jako takové a že i přes veškeré nadpřirozeno je to nakonec stejně příběh o lidech. Pokud z mě neznámého důvodu toužíte vědět, jak přesně funguje magie a její dědění, nahlédněte do okénka REÁLIE

*** občas u některých postav uvádím jakési "easter eggy", aneb samohoničské píčovinky, jimiž se já, jakožto vysoce narušený jedinec, bavím.
Hope you ready, scums...


Sinéad Saoirsa O'Reilly

Song: Sinéad, Ain't no rest for the Wicked, Born to Die, Crazy Bitch, Decode, Breakdown (jo, je jich kotel, ale taky je to jedna z ústředních postav)

Souhrn:
Zdálky připomíná trudného zahradního skřeta - drobounké, vyzáblé tělíčko, hříva rudých, krepatých vlasů, předloktí a dlaně plné jizev (protože ty druidské kruhy nějak kreslit musíte), smaragdově zelené oči, úzký špičatý nos. Není ten typ holky, co si budete pamatovat, protože je krásná, ale protože je zvláštní. Většinou se honosí "I'm judging you, bitch" výrazem a když je rozzlobená, podupává levou nohou jako rozmazlené děcko, kterým také víceméně je.
Nejvíc ze všeho si připadá zrazená - matkou, otcem, celým světem - nedoceněná a opomíjená vinou nadané, milé a obětavé nevlastní sestry Meary. Opovažte se ji ale litovat, Sinéad taková chce být - chce nesnášet, chce si stěžovat - jako věčný cholerik miluje léčku, nikoliv vyléčení jako takové.
Navzdory značnému odporu k učení je poměrně dost chytrá a hlavně vypočítavá, dokáže brilantně plánovat a je ochotna obětovat mnohé, aby dosáhla svého.
Nesnáší pozitivní, sluníčkové lidi, protože jim pravděpodobně závidí ten odlehčený pohled na svět a schopnost si užívat - to ona nedokáže - jejím životem hýbe věčný strach ze smrti, bolesti a zranitelnosti obecně.
K lidem si netvoří vztahy, protože upřímně nechce a ve vší své povýšenosti považuje ostatní za slabé a nízké. Největší problém jí však v kontaktu s ostatními způsobuje, že všechny lidi okolo soudí dle sebe, tudíž je považuje za proradné hajzly.

Motivace: Strach

Poznámka: Sinéad znamená v irštině "Dar Bohů", zatímco Saoirsa je "Svoboda"

***

Sebastian Solja

Song: God's gonna cut you down, Immortals, Bobby Brown goes down (nemůžu si pomoct, ale první sloka sedí jak ulitá), Carnival of rust, Words as Weapons

Souhrn:
Dvorní čurák jejího Veličenstva a skandinávskej vořech. Tohle byste řekli jen jednou. Taková malicherná záminka a máte to spočtené. Sebastiana totiž zabíjet baví - jak prosté. Je tím typem záporáka, jež je neochvějně přesvědčen o vlastní dokonalosti a předurčení k něčemu většímu. Od mala veden k opanování ostatních a formován jako "tatínkův výjimečný chlapeček".
Je tak posedlý sám sebou, že v zásadě předpokládá, že už teď se mu budou všichni klanět. Což o to - velká část neznalých se klaní - tíhou jeho předstíraného šarmu, elegance a duchovní síly, která kolem něj září jako jednorožčí aura do všech světových směrů. Fakt, že je opravdu docela fešák, celé situaci jen napomáhá.
Seb má delší temně hnědé, skoro až černé, vlasy, bledou pleť, velké, kulaté tmavě modré oči a plné rty - jak by řekl děda Winters "trošku jako dívka". Seb ale není holčička, ani náhodou. Potkat ho, asi si o něm řeknete, že je to vážně frajer, obětavý a statečný, čestný a fešák.
Což o to, statečný on je, jde-li o něj samotného. Pro všechny ostatní je jen bezskrupulní zmrd, egoista. Jenže pravdu vy nikdy neuvidíte, primárně protože jeho schopnost sebekontroly a disciplíny je naprosto brilantní.
V zásadě asi jediná osoba, co ho zná a "prohlédla", je Sinéad, která mu sice svým sarkasmem leze na nervy víc než by snesl i obyčejný člověk, ale ono husťáctví mu prostě nežere. Možná proto ji ještě nezabil. Ty nekončící žabomyší válko ho udržují v realitě.

A jak známo Seb je moc chytrý na to, aby se nechal unést a potřebu zachovat si chladnou hlavu si plně uvědomuje.

Motivace: Touha (ne, vy prasáci, žádné fyzično, pouze podivné vnitřní nutkání něčeho dosáhnout)

Poznámka: Jména Sebastian a Solja mají dle starého finského kalendáře obě svátek ve stejný den - 15.ledna - což jsem vůbec neplánovala, ale stalo se. Jinak jméno Sebastianova otce - Mikael - jsem vybrala podle archanděla Michaela (kdo kouká na SPN ví, že to byl taky čurák). A pro ty, co si z toho dělají věčnou prdel, ano, Seb vypadá jako Wiener Soldier :D

***

Adalind Haywitz

Souhrn:
Adalind Haywitz byla nevlastní vnučkou lorda Dariana Winterse (respektive vnučka jeho sestry Madeline). Dorazila z Ameriky na přání starého lorda, aby převzala dědictví, ovšem byla zabita v okamžiku vzácného afektu Sebastianem, načež její tělesná schránka - podoba - byla využita Sinéad k infiltraci do Wintersovic rodiny. Tedy ne, že by pravé Adalind byla zvlášť škoda - šlo o zhýčkanou příslušnici zlaté mládeže a rozmazlenou malou mindu. Na druhou stranu neškodnou, magicky nenadanou a nevinnou.
Jinými slovy Sinéad momentálně vypadá jako Adalind, za níž ji všichni okolo považují - je poměrně vysoká, od přírody blondýna, prsatá s postavou dělanou na koktejlky. Sinéad sice neumí tyhle atributy moc využívat, ale ukecávat lidi jí šlo už ve formě zahradního trpaslíka, tudíž s Adalindiným oblekem na sobě vyloženě válí. Navíc nemá (zatím) zdaleka tolik jizev všude po těle, což taky potěší.

***

Steven Thomas Winters


Souhrn:
Mladý lord Winters - měkký, poddajný, tvárný. Takový se Sinéad zdál. S nejlepším kamarádem/improvizovaným starším bratrem Calebem za zadkem, věčně upnutý na vztahy a lidi okolo sebe. Slaboch.
Přesně takový Steven není. Ano, pro ty, jež považuje za rodinu, by se rozkrájel, ale narozdíl od Sinéad, které to přijde moc "nebezpečné", na to Steven má. Jeho moc - zvlášť až se jí naučí ovládat - pohne rovnováhou sil celého starého kontinentu. Proto ho všechno momentálně válcuje jako rozjetá lokomotiva - jeho magická síla je prostě příliš ohromná, aby se s ní devatenáctiletý kluk přes noc vyrovnal.
Všechno, co budoval, o co se snažil, rodinu, kterou cihličku po cihličce vystavěl - všechno se mu teď vzdaluje a on ztrácí pevnou půdu pod nohama. Kde by ale jiný byl v tento okamžik už pod drnem, Steven se drží zuby nehty a bojuje jako o život. On se totiž nekdy nevzdá a proto uspěje.
Jak moc bude ale ochoten obětovat, aby ochránil ty, jež miluje? Kolik prahů překročí, než se stane někým, něčím, na co by mohl být hrdý? No, to vědět nechcete, milé děti.
Ještě, že má Steve Caleba… a poslední dobou hlavně Sebastiana - ten kluk, vydávající se za nevlastního bratra jeho sestřenky Adalind, mu přece tak moc rozumí a určitě jej povede správnou cestou, viďte.
Jinak Steve je docela hezký kluk - vlastně vážně fešák. Světlé vlasy, vysoký, dobře stavěný s milýma modrýma očima a povzbudivým úsměvem. Přesto není nějaké populární děcko. Možná protože je věčně ztrhaný a polovinu času vypráví o tom, jak se musí zavděčit, jak musí uspět, jak si nemůže jen tak užívat.

Motivace: Úspěch (respektive dokázat sám sobě, že je takříkajíc "k něčemu")

Poznámka: Jméno Winters dostal Steve po poručíku Wintersovi z Band of Brothers, zatímco Thomas je lehký odkaz na jméno mého mladšího bratra. Steven jsem zvolila zaprvé protože se mi to jméno jako takové líbí a hlavně protože kapitán Steve Rogers aka Captain Murrica :D

***

Caleb Hitch


Souhrn:
Ta zlatá děcka se nám nějak množí jak tak na to koukám. Caleb Hitch, jeden ze čtyř adoptivních synů významné bankéřské rodiny severního Walesu, miláček davů, zazobaný až na půdu a vychovávaný v přepychu… Zdá se ale, že takový život nějak není nic pro něj. Ano, zpočátku byl Cale hnán do náruče povážlivých existencí (Steve :D) z čistě sobeckých, dětinských a hipster důvodů jako "nebýt jako bratři", "vydělat vlastní peníze" a podobně. Pak si ale posléze uvědomil, že na opravdových kamarádech něco je, že peníze je skvělé mít, ale není to to jediné, co v životě stojí za to.
S tímhle zjištěním se v milém Calebovi probudily též nesmírné ochranitelské sklony - když na to finančně mám, můžu vytáhnout do vyšších kruhů někoho, kdo bude můj opravdový parťák, ne-li bratr, narozdíl od těch tří dementů, co mě odmala šikanují a zastydli v oblasti braní heroinu a nakupování drahých aut.
Ano, já, Caleb Hitch, něco dokážu, sám za sebe. Teda já a můj jediný opravdový brácha Steven - protože k němu mi nikdo žádnou cestičku nevyšlapal, já si ho vybral a spolu naděláme ten správný bordel.

Na druhou stranu svůj cadillac Cale nikdy neprodal. Nemluvě o tom, že ani jeho přirozený šarm, dobrý hudební vkus, rozložitá ramena a výšku mu nikdo nikdy neodpáře. Je to takový napravený Llandoverský princ, co se rozhodl žít svůj život po svém.
S pohotovostní zlatou kreditkou v kapse samozřejmě.

Motivace: Rodina, Pouto

Poznámka: Miluju jméno Caleb (hebrejsky "pes") a stejně tak Calea jako postavu - kdybych měla s někým z téhle tragické grupy chodit, vybrala bych si jeho.

***

Linney Brighton

Song: Chandelier, Jolene, Kráva (no offense, vážně :D)

Souhrn:
Linney, Linney… ty jedno hodné a obětavé děvče. Těžké to v životě budeš mít. Stále se snažíš napravit ostatní, stát po jejich boku za všech okolností, pečovat, chránit, motivovat, pomáhat, obětovat se… uvažuji zda-li někdy začneš myslet trochu na sebe. A dost silně o tom pochybuji. Jsi jako rezervní Kristus v ženském kabátku - drobná hnědovláska, zelenkavé oči, kulaté tváře - veselá, něžná, usměvavá, občas trochu moc zamyšlená a trápící se zbytečnostmi.
Tvoje depky ale nikdy netrvají dlouho, primárně protože se vždycky najde někdo, kdo je na tom hůř, koho ty automaticky začneš tahat ze sraček.
Steven je v hajzlu pořád a Cale? Ten by zdaleka tolik nevěřil sám sobě, kdyby tě věčně neměl po boku. To je ostatně tvoje výsostné místo - vždy po boku, jako starší sestra těch dvou srandistů. Zvláštně křehounká navenek, ale o to silnější uvnitř.
I ty máš ale slabinu - nesmíš se zamilovat, nechat se pohltit někým, kdo se zdá silnější než ty, komu uvěříš, že by pro jednou mohl ochraňovat tebe, ne naopak.
Oh my sweet summer child…

Motivace: Víra, Naděje

Poznámka: Kdo mě zná, někde ve skrytu tuší, podle koho zrovna Linn píšu - je asi jedinou postavou (tedy ona a Ollie), které mají přibližnou předlohu v reálných lidech.

***

Gillian Kendrick (pro oldies - Cillian Cynwrig)


Souhrn:
Být pět set let vtipný je poměrně záhul. Gill se zatím drží. Možná je to tím, že si uvědomuje, čím by se stal, čím by byl nucen se stát, kdyby opustil své důkladné studium lidského pokolení, zahodil všechny brigády v mekáči, rozvozy pizzy a vytírání záchodů a vrátil se domů.
Gill je zvláštním způsobem podobný Calebovi, jen je o maličko šílenější. A taky je trochu jiné být urozený upír a "obyčejná" zlatá mládež. Možná proto si Gillian vybral cestičku úplným dnem - je schůdnější než boje, přetvářka, válčení. To Gilla nebaví. Nejradši by si našel opravdového kamaráda, zahodil své bouchačky a nože a pořídil si malý domek na pláži v jižní Francii. Jenže na výsostnou francouzskou půdu se neodváži stoupnout ani špičkou palce.
S Gillem je to prostě těžké - hrozně moc by si přál žít jako člověk, zažívat ty běžné radosti prostého života. Což o to, ne, že by neměl peníze, nebyl hezký nebo zábavný - právě naopak. Problémem je, že asi nikdy nepřestane být na útěku. A být na útěku? To je horší, než být mrtvý. Pořád vám něco dýchá na záda, nikdy už nemůžete klidně spát, nikdy se nemůžete opravdu usadit. A to Gilla pálí nejvíc. Asi proto tak moc tlačí na pilu, snaží se násilně zapadnout a nedaří se mu to.

Motivace: Svoboda

Poznámka: Jméno dostal podle Cilliana Murphyho (to je ten divný herec s vykulenýma černýma očima, co hrál v Batmanovi Scarecrowa), plus Cillian znamená "Válka".

***

Vincent Andrews


Souhrn:
ALP má taky svého "divného kluka". To umolousané, odstrčené dítě - znáte to - od mala stojící v rožku, cucajíc si palec a pozorujíc ostatní dětičky jak vesele skotačí bez něj. Čert ví, jestli je to obsesivní psychopatickou matkou nebo jiným prostým faktem - chudobou.
Možná proto se ho naše parta ujala - Stevenovi asi připomínal sebe sama. S rodinou, ale zdánlivě sám a navíc bez zázemí. Jestli jim všem vydržel soucit až na vysokou školu není jisté, ale spíš bych vztah ostatních k Vikovi v poslední době nazvala zvykem. Co si budeme povídat, Vincent si za to může dost sám - je prostě mimo. A mám takové tušení, že vlastně chce být mimo, jako by měl pocit, že jsou důležitější věci než být hvězdou středoškolského života, jako by raději v tichosti a poklidu pracoval. Na sobě? Na něčem? Těžko říct. Vincent si to nechává pro sebe. Ostatně stejně jako své pocity, nápady a hlavně problémy.
Jde paradoxně o jednoho z nejpevnějších, nejodhodlanějších a nejobětavějších lidí vůbec. Jen to prostě není vidět.
Co se týče fyzična - Vincent je nevýrazný i v tomto směru. Střední výška, tmavé rovné vlasy, ani tlustý, ani hubený, mozolnaté ruce a věčně špinavé rukávy. Snad jen ty oči ho trochu odlišují - nikoliv však pozitivně. Jsou bledě modré, jeden by řekl až bílé, a svým způsobem děsivé tak, že málokdo mu do nich dokáže hledět déle než pět minut.

Motivace: Pouto a jistá forma lásky (opět nezaměňovat s nějakými zhůvěřilostními prasárnami)

Poznámka: miluju oslovení "Vik", osobně mi Vincent připomíná Penquina z Gothamu

***

Collin Iwan


Souhrn:
Rezervní Kristus celé storky. Jeden z mála lidí, co si zachovali osobní čest, zůstali čistí, stateční a odvážní za všech okolností. Ale nenechte se zmást, je to Yarakí povídka, takže ani "Kolja" není bez poskvrny. Upřímně on ten kříž, co si zrovna inspektor Iwan nese, je jedním z nejtěžších a nejvíce trestuhodných. Ne, že by si ho hoch zasloužil.
Je pevný, dokáže soucítit a milovat. Má rád lidi - tím myslím ty nenadané, obyčejné civily. Na jednu stranu obdivuje jejich poklidný, bezstarostný způsob života, na stranu druhou by asi vlastně nikdy obyčejným člověkem být nechtěl - k pomyslné směčce ho to táhne víc, než za pohodlným válením šunek. Nerad lže, nerad druhým ubližuje, ale je poslušný - prototyp vojáka. A otce.
Na vlkodlaka je poměrně malého vzrůstu - trapných 185 centimetrů živé váhy, šlachovitě svalnatý s kvádrovitým typem postavy. První, čeho si všimnete, jsou asi silné ruce s čistými nehty, upravený sestřih krátkých zrzavých kudrlin a živé, přátelské, jantarově žluté oči. Koukáte-li se pozorně, odečtete z těchto rysů vlastně i jeho povahu celkově. Collin je dobrý člověk. A ještě lepší vlkodlak.

Motivace: Láska, Osobní čest

Poznámka: Příjmení Iwan dostal Kolja po Iwanu Rheonovi - protože Iwan je strašný sluníčko, ale na druhou stranu mu nedělá problém být na plátně sadistickou bestií Ramsay Boltonem. Dat coincidence!

***

Marcus Tarbellius


Souhrn:
Marcus je přesně ten důvod, proč mít úctu ke starším lidem. Nebo minimálně ke starším mágům. A že zrovna tenhle jeden konkrétní "stařík" vydá za deset fosilů. Překvapivě ho asi nepotkáte s chodítkem ve frontě do tesca - tento senil je zpravidla k nalezení na zasedání všemožných rad a vládnoucích uskupení. Ne, že by ho tam chtěli mít, ale nepozvat ho by se rovnalo sebevraždě. Paradoxně Marcus, rodným jménem Magnarch, jakákoliv administrativní sezení nesnáší ještě o trošku více, než zbytek osazenstva jeho samotného.
Marcus touží po klidu, po míru - tom duchovním samozřejmě. Prostě mít od všeho pokoj. Což je dalším paradoxem, když si člověk vezme, kolik válek zažil, způsobil a že vlastně za ty stovky let svého života nikdy nic jiného neuměl, nedělal a dělat vlastně ani nechtěl. I syna si pořídil spíše tak z principu, cítíc někde ve vzduchu svůj vlastní konec a toužíc mít nějakého pokračovatele své vznešené pokrevní linie.
Marcus je zatrpklý, starý, nevrlý grumpy mage. Věčně otrávený, naštvaný na celý svět. V zásadě se dost podobá Sinéad, až na to, že toho zažil nejmíň tisíckrát víc a na nějaké to pruzení má daleko větší právo. Další odlišností mezi nimi budiž též fakt, že by si ji namázl na chleba jedním mávnutím prstu. Koneckonců podobně by smáznul i nejmenovaného Skandinávce s božským komplexem a vlastně kohokoliv, kdo by se mu postavil do cesty.

Marcus je jedním z těch, kdo se dokázali z minulosti poučit a veškeré znalosti přijali jako věčné, repetetivní břímě. Vůdce Konkláve nechtěl nikdy nic změnit, on chtěl formovat dle svého, ale pouze ve vymezených mantinelech reality. Neumí snít, neumí soucítit, nechce být klaďák.
Marcus má vlastně podivně rád tenhle posranej svět a jeho pravidla. Teda aspoň dokud mu neochvějně vládne.

Motivace: Moc, Svoboda

Poznámka: Cesta k tomuhle konkrétnímu jménu je dlouhá, skoro až přelouhá - kdo viděl film Underworld (myslím, že to byla trojka), možná si vzpomene, že tam jistý Tonny Curran hrál prvního krutoupíra Marcuse - Tonnyho mám moc ráda a navíc dokonale sedí mé fyzické představě Marka Tarbellia - proto se Marcus jmenuje podle jeho asi nejznámější role. Tarbellové byl jeden z galských kmenů obývajících francouzskou Akvitánii.

***

Aidan Armenius Tarbellius

Song: Heroin

Souhrn:
Protěžovaný synek Marka Tarbelia. Je takovým Calebem magického společenství… až na to, že postrádá jmenovaného zarytost a odhodlání. Aidan je jalový hlupáček, věčný kluk, neschopný stát na vlastních nohou, ale zároveň neochotný podřizovat se otci. Věčně nerozhodný - to ho definuje asi nejlépe. Myslí si, že ví, že nechce být jako otec, ale zároveň netuší, čím by tedy vlastně chtěl sám být.
A jeho eskapády s drogami, ženami, adoptivními dětmi, vinicemi u Paříže, domy v New Yorku… to jsou jen hračky jednoho velkého děcka, jeho zoufalá snaha získat si pozornost otce.
Aidan prostě po Markovi nepodědil. Minimálně povahu ne. Na druhou stranu tmavé kaštanové kudrliny, temně modré oči a dlouhý irský nos po nikom jiném mít nemůže.

Motivace: Nezávislost

Poznámka: Aidan je fakt hezký jméno. A paradoxně moje nejméně oblíbená postava vůbec.

***

Carwyn Glyndwr

Song: jakýkoliv ze soundtracků ke hře Mafia

Souhrn:
Mágové mají Konkláve, Druidi mají Kruh… a upíři? Ty mají výše zmíněné těžce na párku. Když už se sdružovat musí, volí si jako záštitu takzvané Rodiny, neboli Koveny. A každý pořádný Koven, ten tepající organismus, musí mít nějakou hlavu, svůj mozek - mocného patriarchu v klobouku, s doutníkem v koutku úst, v obleku a s doupětem v decentním nočním klubu. Tak starodávný rod Glyndwrů, původem velšanů, nyní okupujících severní Francii, má svého Carwyna.
Carwyn není hlavou jen tak pro nic za nic. Je chytrý, skoro až vychytralý, správně uvážlivý a neoblomný. Vše drží pevnou rukou a kam se hne, šíří hrůzu.
Přesto není takový chladný kruťák jako Marcus. Carwyn má rád svoje ovečky, rád si tvoří vztahy, rád sdílí - informace, peníze, čas. Nedělá to často - to by už totiž nebyl hlavou Kovenu.
Měl velice rád starého lorda Winterse a také byl jako jeden z mála žijících lidí schopen vytvořit si něco jako vztah s Marcusem. Každého si vážil z jiných důvodů, ale to nic nemění/lo na pevnosti onoho pouta.
Ač se takhle zdá jako prototyp správného chlapa, nelze opominout, že Carwyn je sprostým mafiánem, obchodníkem s bílým masem a upírem ve všech smyslech toho slova.

Motivace: Rodina

Poznámka: Glydwr je příjmení jednoho významného velšského politika, zatímco Carwyn bylo křestní jméno jednoho dávného velšského krále.

***

Olliver Collins

Song: Riverside

Souhrn:
Až dopíšu ALP, vrhnu se na prequel, který bude šírit do světa kytičky a pozitivno. Bude se jmenovat Olja a Kolja. Ano, hádáte správně - tohle je první z uvedených. Nepochopitelně sluníčkový druid, jeden z vůdců Kruhu a věčný snílek. Nejvíce je asi podobný Linney - soucitný, milý, něžný, přátelský. Kdyby jen věděl, kolik problémů a trápení si přidává svou přehnanou péči o všechny okolo. Snaží se všechny pochopit, to je jeho problém. Občas chápe i ty, co se nechápou sami a zběsile je brání. Asi si dovedete představit jak to končívá.
Olliver dokáže důvěřovat, milovat, snít, doufat… jako by byl pokladnicí všech těch zapomenutých a v reálném světě neexistujících vlastností. Ano, nereálný, to je Ollie.
Jinak co do vzhledu je spíše menší, kudrnaté slámové vlasy a světle zelené oči - jasné, vždy otevřené - jako jeho srdce. Ano, tak pateticky by to tenhle mírně dětinský klučina asi řekl.

Motivace: Láska, Důvěra

Poznámka: Potřebovala jsem někoho, komu budu moct v duchu říkat "Ollie". "Collins" snad nemusím vysvětlovat - je to příjmení Mishy Collinse, dvorního sluníčka jejího Veličenstva a Castiela.

***

Darian Simon Winters

Souhrn:
Starý pán, životem semletý a více než cokoliv nakonec nenávidějící násilí. Jak moc by chtěl mít klid - od ostatních a hlavně od vlastního svědomí. Darian si asi nikdy neodpustil, že jeho vinou odvedli milovanou dceru a ona zaplatila za válečnou mašinérii Konkláve životem, nemluvě o tom, že po sobě zanechala sirotka.
V marné snaze uchránit stejného osudu vnuka se mu vždy stranil, čímž situaci zesmál ještě více. Možná proto pro něj bylo tak snadné se sebeobětovat - Darian prostě toužil po spravedlivém trestu pro sebe samého. A taky jej dostal.

Motivace: Osobní čest

Poznámka: jedna z postav, kterou jsem si zprvu představovala naprosto naprosto jinak.

***

Meara O'Reilly

Souhrn:
Nevlastní starší sestra Sinéad O'Reilly. Nesmírně nadaná, krásná, odhodlaná žena, toužící více než po čemkoliv jiném po normálním životě. Nejvíce se asi podobala Olliverovi - což je poměrně logické - vždyť byli také zasnoubeni. Její zbytečnou a veskrze tragickou ztrátu Ollie těžce nesl - není se čemu divit. Meara byla výjimečná osoba - pečovatelka, léčitelka, druidka, skvělá milenka a potenciálně i matka.
Jenže komu není přáno…

Motivace: Spravedlnost

Poznámka: "Meara" znamená v irštině "moře".

***

Matthew Hitch

Souhrn:
Matt je jeden ze starších bratrů Caleba. Jeden z těch lepších - o tom vypovídá dost silně i fakt, že vystudoval medicínu a momentálně pracuje na pitevně místní policejní stanice jako "učedník" koronera. Proč si vybral zrovna tohle místo v relativním zapadákově a nevyrazil nejméně do New Yorku, asi ani on sám neví. Pravděpodobně protože chtěl ještě chvíli zůstat klukem, neodcházet od rodiny jako zbylí dva sourozenci. Tyto skutečnosti jej v poslední době poměrně silně táhnou ke Calebovi a jejich vztah se po letech dosti zlepšuje.

Motivace: Zájem, Zvědavost

***

Rosalie Andrews

Souhrn:
I šílenou matku ALP má - tohle je ona. Věčně přesvědčená, že její syn Vincent je něčím výjimečný - nejen magickým nadáním, ale dost možná i tím, že jde o vymodlené dítě osamělé a zoufalé ženy. A notně šílené.
Rosalie měla vlastně slušně našlápnuto vychovat druhého Sebastiana - jenže Vik naštěstí žádnou reálnou duševní poruchu nepodědil, tudíž je i přes svou matku poměrně v pořádku.
Má typicky žluté nehty, bělmo očí, zuby a vlastně i povahu - zašlou, zažloutlou, hořkou a špinavou.

Motivace: Seberealizace

Poznámka: Rosalie je křestní jméno mé milované fuchsbau z Grimma (té co chodí s Monroem a má obchod s wesenským zbožím) - což ve mě maličko evokuje alchymii.

***

Jocelyn Haelson

Souhrn:
Jocelyn je na první pohled docela dost blbá holka. Nerada bych byla vyloženě ofenzivní, ale na velkou část populace tak prostě působit musí. Primárně protože chce. Je to totiž in - a snadné. Být krásná a blbá holka s latinoamerickými kořeny - dlouhé temně černé vlasy, oříškové oči a měděná pleť. Jo je vážně moc hezká a někde hluboko pod skořápkou i docela normální, rozumná holka. Jen je prostě moc mladá na to si uvědomit, že chovat se jako píča není úplně spolehlivou cestou ke štěstí. Nebo vlastně je, ale to by se z ALP nelinulo to velkolepé morální poselství, takže budeme tvrdit, že být blbá zlatokopka se nevyplácí.

Motivace: Úspěch

***

Sarah Nollan

Souhrn:
Moje osobní oblíbenkyně. Policejní detektivka jak se patří - rozvedená ženská, co se s níkým a ničím nemaže. Ovšem není z kamene a umí uznat chybu. Když je to tedy nezbytně nutné. Má jasný "soft spot" pro inspektora Iwana, primárně protože podvědomě cítí, že on jí nekecá a je stejně férový jako ona sama.
Někdy pochybuje sama o sobě, ale není natolik měkká, aby se vlastním podvědomím nechala příliš formovat. Je černoška, podsaditá, ale nikoliv tlustá - rozhodně si ji nepředstavujte jako nějakou prdelatou matrónu. Sarah je vitální, aktivní, zásadová a disciplinovaná.

Motivace: Spravedlnost, Osobní čest
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.